Vítejte na stránkách Psího spřežení Jeseníky

 

Zabýváme se individuálními i skupinovými jízdami se psím spřežením

 

U nás naleznete ten pravý dárek pro Vánoce, narozeny a další výročí

 

Těšíme se na Vás v nové zimní sezoně
Kdo by se ještě rád svezl letos, nalezne podzimní termíny na termínovém kalendáři. Zimní termíny budou vidět koncem listopadu.

 

     Co Vás zajímá?          

   Individuální jízdy Skupiny - Školy 

 Rodiny  - Firemní akce - Děti

  

VOLNÉ TERMÍNY

   Jak vypadá dárkové balení.       

  Kde voucher zakoupíte - náš E-shop

  přijedete k nám TUDY

 

 

 

Novinky

31.10.2016 22:13
Je to neuvěřitelné, ale dva největší blázni (kdo je viděl v saních, ten mi dá za pravdu) se stali mistry České republiky. A to sice v dogtrekkingu. Oba odběhali většinu závodů sezony, z toho všechny na bednách. Oříšek v kategorii mladších žen (do 35let, tedy se mnou, Vlčkovou) a Slávek se svým...
20.09.2016 00:31
Počasí se umoudřilo a ochladilo se na příjemných 14-16°C. Začínáme trénovat s károu na zimu a Vy můžete být při tom.  Přijte si užít podzimní jízdu na káře s osmičkou haskounů a alaskánů  Jízdy pro dospělé i pro děti.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Jízda se psím spřežením neboli mushing...

 Co s námi zažijete....????

  • Pojedete se psím spřežením na saních
  • Projedete se s psím spřežením na terénní káře
  • Pokusíte se zvládnout se psím spřežením jízdu na koloběžce

Chcete další zážitky?

  • Otestujte svou fyzičku a vyzkoušejte Husky tour. Poznejte krásy Jeseníků a Rychlebských hor se psím parťákem.

                    

Že jste Jeseníky v létě už prošli?Více zde: https://www.psisprezeni.com/

Jsme malá lidsko - psí smečka, která se věnuje mushingu tedy jízdám se psím spřežením a dogtrekkingu. Zatímco dogtrekking si každý musí užít (a přežít) sám, mushing můžeme přiblížit i Vám. Nemusíte vlastnit spřežení tažných psů. Nemusíte mít dokonce vůbec žádného psa. Stačí se objednat, přijet k nám a vyzkoušet si některou z nabízených variant. Nudit se nebudete. V zimě saně či běžky, v době beze sněhu zase kára či koloběžka. Stačí si vybrat! Zážitky jako dárky jsou pro Vás připraveny!

Podívejte se na nás ve FOTOGALEERII

A když je moc horko a běhat nejde? Pak děláme tohle:

trocha teorie na začátek - co to vlastně je ten mushing...

Dnes si již hodně lidí vybaví pod slovem mushing spřežení tažných psů, které se žene po trati. Naprostá většina pak dodá, že ti psi jsou chlupaté hasky či malamuti.

Takže dejme si trochu základní lekce před jízdou, z čeho se to vlastně skládá to psí spřežení.......

Tedy máme zde psy. V zásadě lze zapřáhnout jakékoli trochu sportovně nadané plemeno - a pokud máte jednoho sportovního psa, klidně to s ním vyzkoušejte - ale nejvíce uvidíme v zápřahu psy tažné. Tažný pes je samozřejmě ten krásný sibiřský husky, malamut, samojed, grónský pes..., ale taky jsou to kříženci jako alaskán, eurohusky a pak také evropský saňový pes. Tito psi pak určitou měrou vypadají jako ohaři - aby ne, ohaří krev jim totiž koluje v žilách stejně, jako krev severských psů, chrtů a dalších. Nejsou sice tak tepelně odolní, jako jejich čistokrevní severští kolegové, ale vynikají obrovskou chutí pracovat a klasický seveřan si s nimi v rychlosti moc nezadá.

Pak je zde musher. Jezdec, který spřežení řídí ze saní, káry, či jiného vozidla pomocí hlasu. V dobách Zlaté horečky byl často používán bič, to je však naštěstí již pouze prach minulosti. Dnešní musher své spřežení hlasem navádí na správnou trať, a pouze hlasem spřežení povzbuzuje k vyššímu tempu.

Pokud psi mají reagovat na hlasové povely, musí se je nejdříve naučit. Mushera většinou poslouchají první dva psi, kterým říkáme leadři. Leadři vedou spřežení správným směrem. Stejně jako psi služební umí perfektně sedni, lehni, ke mě, aport - leadři spřežení musejí zvládat povely jako: vpřed, levá (haw), pravá (gee), stůj, zpět (otočení spřežení o 180°) atd. Dobrý leader, který své spřežení dovede bezpečně domů je velmi ceněným členem týmu.

Tím jsme se dostali k uspořádání spřežení. Už víme, že vepředu jsou leadři. Podíváme-li se úplně dozadu, najdeme tam psy zvané "zadáci". Zadáci táhnou největší tíhu. Jsou to většinou psi většího vzrůstu schopni velmi tvrdé práce. Uprostřed spřežení jsou obecně psi týmoví. Ti, kteří běží hned za leadery se většinou učí povely pro budoucí pozici leadera.

Spřežení máme kompletní, můžeme vyrazit. V zimě jedeme na saních nebo běžkách, na jaře a na podzim se jezdí na káře, koloběžce nebo na kole. Nasadíme psům postroje, připřáhneme je za tažné šňůry, a jedem...

 

Portál Jeseník - informační portál města
Apartmány U Potoka, Ubytování v Jeseníkách
Jonas Park Ostružná

Kontakt

Psí spřežení Jeseníky rezervace a informace - paní Štěpánka Navrátilová 603596375 huskyzazitky(zavinac)seznam.cz